Kalite, Lezzet, Güven

Alibey Süt 1957 yılında, 2030 rakım olan organik bir toprak yapısına sahip, Ardahan bölgesinde 350 dönüm arazi üzerine 5.000 m2 kapalı alan olarak kurulmuş büyük bir gıda fabrikasıdır.

En yüksek standartlardaki hijyen ve kaliteyi elde etmek için müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda hareket etmiş ve bu ilke ile firmamamızı her geçen gün daha da başarılı kılmıştır. Firmamızda son teknoloji ürünü makinaların üretiminde %70 inek sütü, %30 da koyun ve keçi sütü kullanılmaktadır.

Alibey Süt, faaliyete başladığı günden bu güne kadar kaliteye olan hassasiyetiyle günde yaklaşık 15 ton peynir üretmektedir. Üretim sırasında üretimin her aşaması bilgisayar ortamında yapılmakta ve laboratuvar kontrolleri ile denetlenmektedir. Firmamız kullandığı bu yüksek teknoloji ile bölgenin sayılı tesisleri arasına girmeyi başlarmıştır. Hijyeni ve kaliteyi hep ön planda tutan Alibey Süt, ürünlerin doğallığını ve damak tadına uygun lezzetiyle tüm Türkiye’nin tercih ettiği marka haline gelmiş ve TSE belgeleri gibi sektörde bulunan firmaların haiz olması gereken belgeleri almaya hak kazanmıştır.

Hedefimiz çalışanlarımızla her zaman en kaliteli üretimi gerçekleştirmek ve müşteri memnuniyetine odaklı hizmet vermeye devam etmektir.

Alibey Süt San. ve TİC. LTD. ŞTİ.